راهنمای ثبت نام و استفاده از سامانه پیام کوتاه سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور

استعلام کد رهگیری قرارداد از طریق پیام کوتاه

با استفاده از این قابلیت ایجاد شده در سامانه املاک و مستغلات کشور، هر فردی در هر نقطه ای از کشور این قابلیت را خواهد داشت که با استفاده از یک پیام کوتاه استعلام کد رهگیری قرارداد مورد نظر را انجام دهد و اطلاعات صحیح مرتبط با قرارداد را در اختیار بگیرد. نحوه کار بدین صورت است که فرد باید کد ملی یکی از طرفین قرارداد و کد رهگیری قرارداد مورد را نظر به صورت کد ملی طرف قرارداد#کد رهگیری قرارداد (توجه شود که حتماً عدد اول کد ملی و عدد دوم کد رهگیری قرارداد باشد) را به شماره 110203001 ارسال نماید.

سوالات متداول مربوط به سرویس پیامکی

1- هزینه ارسال و دریافت هر پیامک چه مقدار می باشد؟
ارتباط با سامانه املاک و مستغلات کشور از طریق پیامک رایگان می باشد. در واقع ارسال پیامک از طرف فرد هزینه ای را برای وی در بر نخواهد داشت و تنها در صورت پاسخ سامانه و دریافت پیام از یکی از شماره های سامانه پیام کوتاه املاک و مستغلات کشور، مبلغ 200 تومان به عنوان هزینه خدمت به حساب فرد منظور خواهد شد.

2- نحوه اطلاع رسانی به متعاملین به چه صورت باید باشد؟
مشاورین املاک باید پوستر طراحی شده برای این منظور را از اینجا دانلود نمایند و به تعداد مناسب چاپ و در بنگاه خود نصب نمایند به شکلی که کاملا در معرض دید مراجعه کنندگان باشد. در ضمن علاوه بر نصب این پوسترها، در هنگام مراجعه متعاملین این اطلاع رسانی باید به صورت شفاهی و کاملاً واضح نیز صورت گیرد.